info@mrcloud.cz

Stručná historie a současnost

Mr. Cloud s.r.o. je moderní, rozvíjející se společnost, která je díky mnohaletým zkušenostem z oblasti IT, technologickému vybavení a kvalifikovanému personálu schopna uspokojit vysoké požadavky svých zákazníků, rychle reagovat a přizpůsobovat se vývoji trhu, stejně jako udávat nové, inovativní trendy.

Společnost byla založena v roce 1999 a již brzy po svém vzniku se stala silným hráčem na trhu s informačními technologiemi, a to zejména díky úspěšnému a zákazníky oblíbenému internetovému obchodu (jeden z prvních e-shopů s informačními technologiemi na českém internetu) a dodávkám počítačů Thalet, Mironet a Mr. Cloud. V průběhu podnikatelské činnosti docházelo ke stálému růstu nabízeného portfolia jednak produktů a na druhé straně i služeb. Proto se jako vhodná ukázala celková reorganizace společnosti, od které jednotlivé části skupiny rozvíjejí různé produkty a služby pro různé skupiny zákazníků.

Mezi lety 2008 – 2011 tak společnost prochází zásadní proměnou, kdy veškerou obchodní činnost, včetně provozu e-shopu, přebírá Mironet.cz a.s. a Mr. Cloud s.r.o. se soustředí výhradně na výrobu a servisní podporu vlastních výrobků a výrobu počítačů partnerských značek.

Vlastní produkty společnosti jsou dlouhodobě obchodovány především s využitím prodejní sítě a distributorů. Od roku 2017 firma rozšiřuje nabídku o poskytování cloudových služeb pro své klienty v rámci nově vybudovaného datového centra v Praze na Chodově.

Počátkem roku 2018 byl zahájen proces koncentrace výrobních a servisních aktivit do Dobřejovic (okr. Praha-východ - výpadovka D1, a to 10km od Prahy).

Datové centrum Dobřejovice

Společnost v současnosti buduje velké datové centrum v Dobřejovicích, které bude klientům poskytovat IT služby s vysokou přidanou hodnotou. Prioritou je vznik bezpečného sofistikovaného řešení provozovaného na nejmodernějších technologiích.

Výrobní linka

Dalším projektem Mr. Cloud je výstavba moderní výrobní linky v souladu s iniciativou Průmysl 4.0. Na této lince bude společnost vyrábět špičkové produkty, jako jsou počítače, servery, specializované IT výrobky pro prodejny i repasování IT techniky.

Vývojové centrum

Společnost Mr. Cloud také buduje centrum průmyslového výzkumu a vývoje se zaměření na vývoj IoT systémů a řešení pro e-commerce a logistiku. Mezi hlavní projekty tohoto centra patří například vývoj IoT systémů pro inteligentní domácnosti, prodejny, kanceláře a sklady a projekt LOGOT, který je zaměřen na vývoj komplexního řešení pro logistiku a nákup s prvky Průmyslu 4.0.

Projekt CIRKULA

Cílem projektu je vývoj unikátních standardizovaných postupů, technologií a nástrojů v oblasti renovace a recyklace elektrických a elektronických zařízení, jako jsou notebooky, servery, PC, mobilní telefony, elektrické výrobky pro dům a zahradu apod. Projektu bude umožňovat realizovat principy cirkulární ekonomiky v praxi a dosáhnout pokročilé automatizace a úspory energií při výrobě elektronických a elektrických zařízení.

O projektu CIRKULA můžete najít detailnější informace na webu www.cirkula.cz.

Projekt LOGOT

Tento projekt se zaměřuje na vývoj souhrnného řešení pro zvýšení efektivity logistiky v e-commerce segmentu. V rámci tohoto projektu dojde k získání řešení pro využití IoT prvků v logistice a zvýšení automatizace v logistice spojené s fungováním e-commerce.

O projektu LOGOT můžete najít detailnější informace na webu www.logot.cz.

Zabezpečení

Naše služby se vyznačují maximální možnou bezpečností

Špičková podpora

Pokud budete cokoliv potřebovat, naši specialisté vám vždy rádi poradí

Maximální spolehlivost

Naše služby se vyznačují prvotřídní stabilitou a spolehlivostí

Rychlost

Zaručujeme rychlé vyřízení vašich požadavků